25.03.2014

Серпень 2014 // Його пісня лине світом – Йозеф Шмідт ( У СПІВПРАЦІ З музеЄМ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ ЄВРЕЇВ БУКОВИНИ м. Чернівці)

Йозефу Шмідту (1904-1942), одному із найвидатніших тенорів ХХ ст., світову славу принесли «Пісня лине світом» та « Зірка падає з неба». Він народився в с. Давидени на Буковині. Свою кар’єру розпочав кантором у Чернівецькій синагозі. З 1929 до 1933 року співав на Берлінському радіо у 38 операх. Після приходу до влади нацистів емігрував до Австрії, з гастролями відвідав Палестину та США. Помер у таборі для інтернованих осіб у Швейцарії.

На жаль, у себе на батьківщині Йозеф Шмідт й досі мало відомий. Поціновувачі мистецтва могли дізнатися про нього з фільму московського режисера Леоніда Флейдермана, який демонструвався в рамках третього Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz.

Виставку «Його пісня лине світом – слідами тенора Йозефа Шмідта» організував Дім вітчизни федеративної землі Баден-Вюртемберг (Німеччина), що спеціалізується на культурі та історії німців у Східній Європі, у співпраці із Архівом Йозефа Шмідта м. Дюрнтен (Швейцарія). З ініціативи Музею історії та культури євреїв Буковини цього року виставка завітає також до Чернівців.

Точний час та місце проведення будуть оголошені завчасно до початку заходу.

<- Go back