Про нас

Сергій Луканюк

Директор центру німецькомовних досліджень

 

Сергій Луканюк з вересня 2009 р. керує відділом міжнародних відносин в Чернівецькому національному університеті. До того він був керівником відділу міжнародних відносин в Тернопільському національному педагогічному університеті (Україна), а також тандем-лектором фонду Роберта Боша, викладачем германістики в Тернополі. Захищає кандидатську дисертацію в Тернопільському національному педагогічному університеті.

Сергій Луканюк був практикантом в рамках міжнародної парламентської стипендії (IPS) в німецькому Бундестазі. Закінчив заочне відділення зі ступенем бакалавра спеціальності „Міжнародні відносини” та ступенем магістра спеціальності „Лінгвокраїнознавство” в Чернівецькому університеті ім. Ю. Федьковича. Як стипендіат Католицької служби академічних обмінів (KAAD) здобув в рамках післядипломної освіти в університеті Реґенсбурга додаткову освіту „Німецька мова як іноземна”. Отримав диплом спеціаліста зі спеціальності „Німецька мова та література” в Чернівецькому державному університеті (Україна).

E-Mail: lukanjuk(at)gedankendach.org


Каті Бруннер

Лектор ДААД

 

З вересня 2012 р. Каті Бруннер працює лекторкою фонду ДААД в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича. Вона викладає на кафедрі теорії й практики перекладу, а також надає консультації про можливості навчання і стажування в Німеччині та стипендіальні програми.
Каті Бруннер вивчала славістику, німецьку мову як іноземну й романістику в Дрездені. Вона є дипломованим перекладачем з української мови.

Каті Бруннер працювала як лекторка фонду ім. Роберта Боша в Тернопільському педагогічному університеті і як лекторка фонду ДААД у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Викладала українську мову та літературу в Берлінському університеті ім. Гумбольдта. Працює для товариства translit e.V., перекладає твори української літератури німецькою мовою.  

Консультації: Понеділок 15.00 – 17.00
Вівторок 14.00 – 16.00,
і за домовленістю
у Центрі Gedankendach, корпус 6, ауд. 34-35

E-Mail: brunner(at)gedankendach.org


Юліан Шорр

Мовний асистент фонду ДААД (2015/2016)

Юліан Шорр працює з вересня 2015 р. на посаді мовного асистента фонду ДААД в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича. Він читає курс німецької мови для студентів усіх факультетів, а також для викладачів університету, які виявляють бажання вивчати німецьку мову. Він пропонує індивідуальні консультації з питань навчання та отримання стипендій. Крім цього Юліан Шорр активно долучається до проведення заходів Центру Gedankendach.

У квітні 2015 року Юліан Шорр успішно закінчив навчання в магістратурі за напрямком «Культурні контакти між Німеччиною та країнами східної Європи у минулому та сьогоденні» в Ольденбурзькому університеті ім. Карла фон Осецького. Диплом бакалавра за спеціальністю «Європейські студії» він здобув в Університеті м. Бремен. В рамках навчальної програми один семестр навчався у Варшавському університеті. У польському місті Ольшин провів практику у культурному товаристві «Боруссія», а також у Фонді німецько-польської співпраці у Варшаві.

Консультації: щочетверга о 12.00 - 13.00 год. і за домовленістю.


Штефі Мануш

Мовна асистентка фонду ДААД (2014/2015)

Штефі Мануш працює з вересня 2014 р. як мовна асистентка фонду ДААД в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича.

Вона викладає німецьку мову на декількох факультетах (зокрема на факультеті педагогіки, психології та соціальної роботи, на факультеті математики та інформатики, а також на факультеті архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва) та веде курси для викладачів, готуючи їх до участі в різноманітних програмах обміну в німецькомовних країнах.  Під час консультацій вона також дає поради щодо можливостей індивідуального оволодіння мовою. Крім цього, Штефі активно долучається до проведення заходів Центру Gedankendach. 

Штефі Мануш вивчала філософію та теологію в Технічному університеті м. Дрезден (Німеччина), проходила практику у благодійному фонді «Суспільство розвитку» у м. Одеса та працювала мовною асистенткою в Goethe- Institut у Києві.

Консультації: середа 12.00 - 13.00 і за домовленістю.


Зільке Гюпер

Мовна асистентка Фонду ДААД

 

Зільке Гюпер працювала у 2013/2014 рр. як мовна асистентка фонду ДААД в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича. Вона викладала німецьку мову на декількох факультетах та вела курси для викладачів, готуючи їх до участі в різноманітних програмах обміну в німецькомовних країнах. Під час консультацій вона також давала поради щодо можливостей індивідуального оволодіння мовою. Крім цього, Зільке активно долучалася до проведення заходів Центру Gedankendach.

З серпня 2014 року Зільке Гюпер продовжує свою роботу у Чернівцях як координатор німецько-українського проекту "Партнерство в рамках історичної частини міста".

Зільке Гюпер навчалася в Технічному університеті м. Хемнітца (Німеччина) за напрямком «Європейські студії: культурологічне спрямування» зі спеціалізацією Центральна та Східна Європа. У рамках програм університетських обмінів вона провела семестр в Сучавському університеті (Румунія) та в Калінінградському технічному університеті (Росія).


З травня до серпня 2013 р. Зільке проходила практику в культурному відділі Центру Gedankendach.

Консультації: середа 14.00 - 15.00
Email: Silke.Hueper(at)gedankendach.org


Д-р Флоріан В. Рінеш

Лектор фонду OeAD (Австрійської служби академічних обмінів)  (2012/13)

 

Флоріан Рінеш працював з вересня 2012 р. лектором фонду OeAD на кафедрі германського, загального і порівняльного мовознавства ЧНУ, де він викладав німецьку мову як іноземну. Він також належав до команди Центру Gedankendach і був контактною особою стосовно стипендіальних та навчальних програм в Австрії. Флоріан Рінеш організовував різні інтеркультурні проекти та навчав німецькій мові студентів і викладачів ЧНУ на курсах, організованих Центром Gedankendach.У 2007-2012 рр. Флоріан працював лектором Австрійської кооперації, з 2009 р. – Австрійської служби академічних обмінів у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка на кафедрі теорії та практики українсько-німецького перекладу. Був ініціатором і виконавцем багатьох проектів (театральних майстер-класів, майстер-класів з перекладу, студентської газети). З 2010 р. – заочне навчання в Ґете-Інституті Мюнхена за програмою «Німецька мова як іноземна».У 2012 р. Флоріан Рінеш захистив дисертацію на отримання ступеня Dr. Phil. з історії у Віденському університеті на тему «Як сліпці у темряві» – утопічні уявлення одного кріпака й одного аристократа у Росії в час Миколи І». Темами його наукових інтересів та досліджень є: загальна історія розвитку філософської думки в Росії (зокрема, у 19 ст. та на початку 20-го.), історія утопій в Росії, євроазійська ідея та євроазійський рух. 

E-Mail: florian.rinesch(at)yahoo.de


Ґудрун Янцер

Мовна асистентка Фонду ДААД (2012/13)

Ґудрун Янцер працювала з вересня 2012 р. мовною асистенткою фонду ДААД в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича. Вона викладала німецьку мову на факультеті історії, політології та міжнародних відносин, а також активно долучалася до проведення заходів у Центрі Gedankendach.Ґудрун Янцер вивчала скандинавістику й англістику в університеті Ґеорґа-Августа в Ґьоттінгені. 

E-Mail: gudrun.ianzer(at)daad-alumni.de 


Клаудія Претор

Лектор ДААД (2008 - 2012)

 

Клаудія Претор працює лектором ДААД з вересня 2008 р. у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича. Викладає на кафедрі германського, загального та порівняльного мовознавства, консультує з питань отримання стипендій в Німеччині та можливостей там навчатися. Раніше працювала позаштатним працівником Гете-Інституту в Мюнхені, Берліні, Пу́не (Індія), Дананзі (В’єтнам) та Сан-Франциско (США).

Завершила післядипломну освіту зі спеціальності „Німецька мова” та „Літературний переклад з англійської мови”. Вивчала новітню німецьку літературу, порівняльне літературознавство та філософію в Марбурзі, Амстердамі, Відні та Мюнхені.

E-Mail: praetor(at)gedankendach.org


Катаріна Шоппа

Мовна асистентка Фонду ДААД (2011/12)

Катаріна Шоппа з вересня 2011 року працює мовною асистенткою Фонду ДААД  у Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича та викладає на факультеті історії, політології та міжнародних відносин.

Вона вивчала загальне та порівняльне літературознавство та англійську філологію у Вільному університеті м. Берліна.


Електронна адреса: schoppa(at)gedankendach.org


Мелані Фоік

Мовна асистентка Фонду ДААД (2010/11)

 

Мелані Фоік з вересня 2010 року працює мовним асистентом ДААД у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича. Викладає німецьку мову як іноземну на факультеті історії, політології та міжнародних відносин.

У Мюнстері та Кракові вивчала германістику та регіональні дослідження Східної та Центральної Європи, паралельно працювала медсестрою у різних організаціях.

E-mail: foik(at)gedankendach.org

 

 

 

 


Німецька академічна служба обмінів (DAAD) – це найбільша в світі організація із поширення міжнародного обміну студентами та науковцями. Служба була заснована у 1925 році та за час свого існування фінансово підтримала вже понад 1,5 млн. випускників вищих навчальних закладів у межах своєї країни та за кордоном. Палітра пропозицій сягає від семестру навчання за кордоном для студентів аж до здобуття вченого ступеня, від практики – до запрошення іноземних професорів, від інформаційного візиту – до створення ВНЗ за кордоном.

DAAD сприяє своїми програмами інтернаціоналізації німецьких ВНЗ, підтримує германістику та німецьку мову за кордоном та в країнах, що розвиваються, консультує при прийнятті рішень в культурній, освітній політиці та політиці розвитку. Бюджет складається в основному із федеральних коштів різних міністерств, передусім Міністерства закордонних справ, Європейського Союзу, також із внесків підприємств, організацій та закордонних урядів. Головний відділ DAAD знаходиться в Бонні, 14 філій та 50 інформаційних центрів підтримують контакт із найважливішими країнами-партнерами. Серед них також Україна, інформаційний центр якої знаходиться в Києві.