Історія виникнення

У 2003 р. при Центрі Буковинознавства при ЧНУ почала працювати за програмою фонду ім. Роберта Боша «Культурний менеджмент у країнах Східної та Південно-Східної Європи» перший культурний менеджер у Чернівцях. Цим було закладено основу тривалої співпраці у сфері українсько-німецьких культурних зв'язків.

Завдяки різноманітним інноваційним проектам зі сфери сучасного мистецтва й культури та підтримці Посольства ФРН в Україні  культурний менеджмент досить швидко став невід'ємною складовою культурного життя Чернівців. Упродовж семи років утворилася широка мережа з партнерських інституцій, численні культурно-освітні проекти для різних цільових груп сприяли появі широкої зацікавленої публіки.

Така надійна база створила ідеальні передумови для інституційної структури, завданням якої було би продовжувати міжнародну культурну роботу й після закінчення діяльності культурних менеджерів від Фонду ім. Роберта Боша.  Відтак за участі Ґете-Інституту в Україні, Фонду ім. Роберта Боша, Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича та Центру Буковинознавства при ЧНУ навесні 2009 р. було обговорено концепцію створення нового центру.

 

СТРУКТУРА

Водночас керівництво університету задекларувало прагнення розширювати співпрацю з науковими та освітніми інституціями Німеччини, Австрії та Швейцарії. Так виникла ідея об'єднати науку й культуру, що стосуються німецькомовного простору, під одним дахом, щоб використовувати синергетичний ефект від діяльності цих двох таких близьких і важливих сфер. Саме через такі міркування було вирішено, що Центр Gedankendach прихистить під своїм дахом «Центр німецькомовних студій» та «Українсько-німецьке культурне товариство».

Після інтенсивної підготовки команди майбутньої інституції у квітні 2010 Центр Gedankendach запросив численних партнерів, друзів і гостей на своє відкриття і офіційно розпочав роботу. Особливо хочемо подякувати за ініціативу та активну участь в створенні Центру останньому культурному менеджеру Фонду ім. Роберта Боша Юдіт Штумптнер. Українсько-німецьке культурне товариство продовжує традиції успішної культурної роботи минулих років під дахом Gedankendach.