ВІКТОРІЯ ШМІД

Вікторія родом з Австрії. Вона саме закінчила навчання в Університеті м. Ляйпциг за спеціальністю «Німецька мова як іноземна» та «Славістика (Західна група слов’янських народів)». Вікторія цікавиться Східною Європою та слов’янськими мовами. Два роки тому вона проходила педагогічну практику в Тернополі. Тоді вона відкрила в собі неабиякий інтерес до української мови та культури і відтоді кілька разів бувала в Україні.

Вікторія проходитиме практику в Центрі Gedankendach до кінця червня та очікує провести цей час весело та з користю. Вона прагне отримати досвід у сфері менеджменту кульних проектів та українсько-німецької співпраці, а також покращити свої знання української мови.


ЛЕНЯ КАТЕРІНА РЮПП

Леня вивчає культурологію зі спеціалізацією «Центральна та Східна Європа» в Університеті м. Пассау. Інтерес до Східної Європи у неї з’явився, коли вона після закінчення школи поїхала як волонтер працювати у Румунію. В цей період Леня на кілька днів завітала до Чернівців. ЇЇ вразила українська гостинність, а також їй дуже сподобалося саме місто. Тому вона радіє можливості проходити практику в Центрі Gedankendach, краще пізнати Чернівці та українську культуру.


МАЛІН ШТУТЕ

Практика в Центрі Gedankendach з 4 жовтня до 31 грудня 2014

Малін третій семестр навчається в університеті м. Пассау за спеціальністю «Європейські студії». У рамках навчання передбачено обов’язковий семестр за кордоном – його вона проводила у Східній Європі, проходячи практику. Через університетський центр Bayhost вона дізналася про можливість проходження практики в Центрі Gedankendach й вирішила податися в Чернівці. Так вона вперше потрапила в Україну. Малін провела три місяці у Чернівцях. Їй було цікаво поринути в реалії українського життя. Під час практики вона познайомилася з роботою в Центрі, покращила свої знання російської мови та трохи вивчила українську.


Яна Віґенгаузер

Практика в Центрі Gedankendach з 28 серпня до 3 жовтня 2014

Яна вивчає „International Cultural and Business Studies“ («Міжнародні культурологічні та економічні студії») в Університеті м. Пассау. У грудні 2013 року Яна на кілька днів завітала до Львова, тоді вона була глибоко зворушена мирними демонстраціями під час Майдану. Ця нетривала подорож викликала у неї бажання познайомитися з Україною ближче, що й привело її до Чернівців у Центр Gedankendach.

Початок практики Яни співпав з літньою школою Німецької служби академічних обмінів, яку ми цього року організували вперше у Чернівцях. Тож вона допомагала в організації і водночас почерпнула для себе чимало корисної інформації з доповідей та під час екскурсій у регіоні.

Яна отримала новий цікавий досвід та враження під час практики у Центрі Gedankendach, а також рада була поділитися з українськими студентами інформацією про німецьку культуру.


МАРІ ШВАРЦ

Практика в Центрі Gedankendach з 17 лютого до 12 травня 2014

Марі саме закінчила навчання за професійно-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» за спеціальністю «Славістика та порівняльне літературознавство» в університеті м. Тюбінґен (Німеччина). Під час навчання вона опрацьовувала різні теми, пов'язані з Україною, що пробудило в неї інтерес до нашої держави. Тож Марі вирішила дізнатися про країну більше й подала заявку на проходження практики в Центрі GedankendachПід час перебування у Чернівцях вона більше довідалася про німецько-українські зв’язки та набула досвіду у сфері культурного менеджменту. Ініціювала проведення майстер-класу з екологічного дизайну текстилю.

Марі з радістю згадує три цікаві місяці, проведені в Чернівцях. За цей час вона ближче познайомилася з Україною та її культурою.


Козіма Круп

Практика в Центрі Gedankendach з 25 серпня до 26 жовтня 2013

Козіма вивчає культурологію в університеті м. Пассау (Німеччина) зі спеціалізацією «Східна та Центральна Європа». Від своїх викладачів вона дізналася про Центр GEDANKENDACH та вирішила після закінчення 6 семестру в університеті пройти тут двомісячну практику.

Раніше Козіма ніколи на була в Україні. У Центрі вона отримала можливість познайомитися з українською культурою, а також з роботою культурних менеджерів, лекторів та мовних асистентів.

Під час своєї практики вона активно брала участь у проектах, познайомилася з новими людьми та потроху вивчала українську мову.


Кірстен Гайергофф

Практика в Центрі Gedankendach з 14 вересня до 11 грудня 2013

Після року роботи за програмою «Добровільний соціальний рік» в Росії Кірстен вирішила вивчати культурологію зі спрямуванням «Центральна та Східна Європа» в університеті міста Пассау. Про Центр Gedankendach вона дізналася від своїх подруг Лізи Гермзен та Каті Пройер, які раніше практикувалися тут.

За три місяці, які вона провела у Чернівцях, Кірстен багато дізналася про культуру, людей та життя в Україні, покращила свої знання мови та поглибила уявлення про одну з країн, яким присвячене її навчання. Під час практики у Центрі Gedankendach вона набула досвіду в сфері організації культурного менеджменту та отримала приємні враження від щоденної роботи.

 

Кірстен проявила себе як успішний самостійний керівник проекту. Вона організувала майстер-клас з поезії з німецьким поетом Томом Шульцом, що відбувся 5-8 листопада 2013 року.


Зільке Гюпер

Практика в Центрі Gedankendach з 1 травня до 31 липня 2013

Зільке Гюпер закінчила навчання за напрямком «Європейські студії: культурологічне спрямування» зі спеціалізацією Центральна та Східна Європа в Технічному університеті м. Хемнітца (Німеччина). Її зацікавленість мультикультурними, багатомовними європейськими регіонами та сецесійною архітектурою привела її у Чернівці, а захоплення інноваційними форматами групових проектів – до роботи у культурному відділі Центру Gedankendach.
Крім допомоги у проектах Центру, Зільке під час практики успішно реалізувала власну ідею: фотопроект, результатом якого став друк дещо незвичних листівок.

Позитивний досвід під час роботи й відкритість людей, з якими вона працювала, дають Зільке привід радіти можливості продовження своєї діяльності у Чернівцях у ролі мовної асистентки Фонду ДААД (2013/2014) у ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

Email: Silke.Hueper(at)gedankendach.org


Ліза Гермзен

Сьогодні 22-річна студентка Ліза Гермзен вперше побувала у Східній Європі та зав'язала там особисті контакти ще школяркою. Після закінчення школи вона вирішила вивчати культурознавство в університеті Пассау зі спеціалізацією «Центрально-Східна Європа», щоб поглиблювати свої знання про цей регіон і здобувати новий досвід.

В Україні Ліза досі ще не була, тож практика в Центрі Gedankendach є для неї доброю нагодою познайомитися з цією країною, людьми, покращити своє знання мови, а також попрацювати у сфері культурного та освітнього менеджменту, долучаючись до планування, організації  та проведення різних проектів. Вона сподівається, що час, проведений у Чернівцях, буде для неї корисним, цікавим і сповненим нових вражень та приємних знайомств.  Вітаємо у Чернівцях, Лізо!